Warszawa Modlin

Tanie loty Ryanair z Mazovia Airport

Wyloty z lotniska Warszawa Modlin

Szczegółowe połączenia lotnicze obsługiwane przez tanie linie lotnicze Ryanair z lotniska bazowego irlandzkiego taniego przewoźnika w Modlinie zamieściliśmy w zakładce LOTNISKA W POLSCE znajdującej się obok.

Rezerwacja Biletów Ryanair z Lotniska Modlin,

Tanie Bilety Lotnicze Ryanair

tanielotyryanair - infolinia

W związku z tym, że tanie linie Ryanair, póki co, są w Modlinie jedynym przewoźnikiem, w tym miejscu podajemy wykaz krajów, do których można udać się bezpośrednio dzięki Ryanairowi z tego podwarszawskiego lotniska. Są to:

przeloty Ryanair Modlin – Belgia – (Bruksela-Charleroi)

przeloty Ryanair Modlin – Dania – (Kopenhaga)

przeloty Ryanair Modlin – Francja – (Marsylia, Paryż-Beauvais)

przeloty Ryanair Modlin – Grecja – (Ateny, Chania/Kreta, Saloniki, Korfu)

przeloty Ryanair Modlin – Hiszpania – (Alicante, Barcelona-El Prat, Fuerteventura, Gran Canaria, Madryt, Malaga, Palma, Teneryfa)

przeloty Ryanair Modlin – Holandia – (Eindhoven)

przeloty Ryanair Modlin – Irlandia – (Dublin, Shannon)

przeloty Ryanair Modlin – Niemcy – (Kolonia)

przeloty Ryanair  Modlin – Norwegia (Oslo – Rygge)

przeloty krajowe Ryanair Modlin – Polska (Gdańsk, Wrocław)

przeloty Ryanair Modlin – Portugalia (Lizbona)

przeloty Ryanair Modlin – Szwecja (Sztokholm – Skavsta, Goteborg – Landvetter)

przeloty Ryanair Modlin – Wielka Brytania (Bristol, East Midlands, Glasgow International, Liverpool, Londyn – Stansted, Manchester)

przeloty Ryanair Modlin – Włochy (Bolonia, Mediolan – Bergamo, Piza, Rzym – Ciampino, Trapani)

 

Poniżej parę użytecznych informacji o lotnisku „Mazovia” Warszawa – Modlin:

Dojazd do lotniska:
Lotnisko Modlin posiada dogodne położenie. Ulokowane jest tuż przy drodze krajowej 62. Łatwo do niego dojechać kierując się trasą S7 prowadzącą z Warszawy do Gdańska. Niezmotoryzowani mogą skorzystać z połączeń autobusowych.

Autobusy:
Jednym z kilku przewoźników autobusowych obsługujących lotnisko w Modlinie jest: ModlinBus. Jego autobusy kursują wahadłowo z Portu Lotniczego Warszawa/Modlin (WMI) do centrum Warszawy (na Plac Defilad, naprzeciwko wejścia głównego do Pałacu Kultury i Nauki) – czas przejazdu to 40 minut! W ciągu dnia przewoźnik ten obsługuje niemal 50 kursów dziennie. Rozkład jazdy ModlinBus dopasowany jest do rozkładu lotów. Bilety na przejazd można kupić online już od 9 PLN. Niedługo ModlinBus uruchomi nową trasę m.in. z Dworca Wschodniego w Warszawie. A już teraz zainteresowani mogą z tym przewoźnikiem dojechać na lotnisko w Modlinie z Łodzi (5 razy dziennie), Włocławka i Płocka (kursy 4 razy dziennie).

Kolej:
Teoretycznie, do portu lotniczego w Modlinie można dostać się także koleją (ok. 40 połączeń kolejowych z Warszawy do Modlina w ciągu dnia).  Jednakże, po dojechaniu z Warszawy do dworca klejowego w Modlinie, dalszą podróż pasażerowie odbywają specjalnymi autobusami lotniskowymi kursującymi sprzed terminala portu lotniczego do stacji kolejowej. Autobusy te kursują co 20-30 minut. Przejazdy z Warszawy do Modlina obsługują Koleje Mazowieckie.

Oprócz Kolei Mazowieckich w Modlinie zatrzymują się również pociągi TLK i EIC: TLK „Mazury” (relacji: Olsztyn Główny – Warszawa Zachodnia, przez Nidzicę i Ciechanów); TLK „Kormoran” (relacji: Bielsko Biała Główna – Olsztyn Główny, przez Katowice, Częstochowę, Radomsko, Piotrków Trybunalski); TLK „Pobrzeże” (relacji: Kołobrzeg – Kraków Główny, przez Koszalin, Słupsk, Gdynia, Gdańsk, Malbork, Ciechanów i Warszawa); EIC „Warmia” (relacji: Kraków Płaszów-Olsztyn Główny przez Warszawę, Ciechanów, Nidzicę).

Taxi:
Korporacjami polecanymi przez port lotniczy w Modlinie są: SAWA TAXI oraz TAXI MODLIN. Przejazd taksówką z/do centrum Warszawy zajmuje ok. 35-40 minut.

Parkingi przy lotnisku Warszawa – Modlin:
Zmotoryzowani przy lotnisku w Modlinie mają do swojej dyspozycji dwa parkingi. Są to krótkoterminowy PA1 (Blue Parking) i długoterminowy PA7 (Green Parking). Ze względu na spory ruch, głównie w sezonie letnim, i co się z tym wiąże – wypełnienie parkingu krótkoterminowego, poleca się podróżnym korzystanie z parkingu długoterminowego PA7. Jest on oddalony od terminala lotniska ok. 3 km i znajduje się tuż przy drodze krajowej nr 62. Opłata za pozostawienie samochodu na tym parkingu na okres 5-7 dni kosztuje jedynie 50 PLN brutto. Transfer z parkingu pod sam terminal jest bezpłatny!

Wypożyczalnia samochodów Warszawa Modlin:

Wynajem samochodów w Modlinie to jedynie formalność. Zainteresowani, na miejscu znajdą przedstawicielstwa firm wypożyczających auta. Znajdują się one w hali przylotów terminala. Wypożyczalnie aut na lotnisku w Modlinie reprezentowane są przez: AVIS ; AWOS Airport Facility S.C. ; BUDGET ; EUROPCAR ; EXPRESS ; HERTZ ; PANEK ; SIXT ; CARFREE ).