Kraków

Tanie loty Ryanair airport im. Jana Pawła II w Krakowie Balicach

Wyloty z lotniska Kraków Balice

Szczegółowe połączenia lotnicze obsługiwane przez tanie linie lotnicze Ryanair z lotniska w Krakowie umieściliśmy w zakładce LOTNISKA W POLSCE zamieszczonej obok.

Rezerwacja Biletów z Lotniska Kraków Balice

Tanie Bilety Lotnicze Ryanair

tanielotyryanair - infolinia

Poniżej podajemy regularnie obsługiwane kierunki – przeloty (bez połączeń czarterowych) wszystkich przewoźników – w tym Ryanaira (wytłuszczone miasta!) – do krajów, do których można się udać z lotniska im. Jana Pawła II w Krakowie – Balicach. Są to:

loty Balice – Austria (Wiedeń)

loty Balice – Belgia (Bruksela-Charleroi, Bruksela – International)

loty Balice – Cypr (Pafos)

loty Balice – Dania (Kopenhaga)

loty Balice – Finlandia (Helsinki)

loty Balice – Francja (Paryż – Beauvais, Paryż – Charles de Gaulle, Lyon)

loty Balice – Grecja (Kos, Pafos)

loty Balice – Hiszpania (Alicante, Barcelona – El Prat, Girona/Barcelona, Gran Canaria, Madryt, Malaga, Palma, Teneryfa)

loty Balice – Holandia (Amsterdam, Eindhoven)

loty Balice – Irlandia (Dublin, Shannon)

loty Balice – Irlandia Północna (Belfast – International)

loty Balice – Izrael (Ejlat Ovda)

loty Balice – Malta (Malta – Luqa)

loty Balice – Niemcy (Berlin – Tegel, Dortmund, Frankfurt, Hamburg, Monachium, Stuttgart)

loty Balice – Norwegia (Bergen, Oslo – Gardermoen, Oslo – Rygge/Moss, Stavanger, Trondheim)

loty krajowe Balice – Polska (Gdańsk, Warszawa Chopina)

loty Balice – Szwajcaria (Bazylea – Mulhouse/Freiburg, Zurych)

loty Balice – Szwecja (Sztokholm – Arlanda, Sztokholm – Skavsta)

loty Balice – Wielka Brytania/ Anglia (Birmingham, Bristol, East Midlands, Edynburg, Leeds /Bradford, Liverpool, Londyn – Gatwick, Londyn – Heathrow, Londyn – Stansted, Manchester, Newcastle)

loty Balice – Włochy (Bolonia, Cagliari, Mediolan – Bergamo, Mediolan – Malpensa, Piza, Rzym – Ciampino, Rzym – Fiumicino, Trapani – Birgi)

 

Poniżej informacje praktyczne przydatne na lotnisku w Krakowie:

Dojazd do lotniska:

Port lotniczy Kraków – Balice leży ok. 11 km na zachód od centrum Krakowa. Tuż przy lotnisku przebiega autostrada A4 (dokładniej zachodnia części obwodnicy miasta) , stąd dojazd samochodem do portu lotniczego nie sprawia zmotoryzowanym żadnego problemu.

Taxi:
połączenia z lotniskiem prowadzą wszystkie większe korporacje taksówkowe rozlokowane w miastach znajdujących się w zasięgu lotniska w Balicach. Oficjalnym przewoźnikiem na lotnisku jest korporacja: Kraków Airport Taxi. Rezerwacja telefoniczna: +48 12 258 0 258.

Autobus:
Lotnisko obsługują autobusy komunikacji miejskiej. Z centrum Krakowa do lotniska dojeżdżają linie: 208, 292 i linia nocna 902. Poza autobusami MPK lotnisko w Balicach obsługują przewoźnicy autokarowi, jak: NEOBUS (jeżdżący z Wrocławia, Katowic, Rzeszowa, Niebylca, Krosna, Brzozowa, Iwonicza Zdroju, Rymanowa Zdroju, Polańczyka i Ustrzyk Dolnych), Tiger Express (z Katowic, Gliwic, Rybnika, Wodzisławia Śl., Bogumina i Ostrawy; Twardoszyna, Dolnego Kubina, Rużomberku, Liptowskiego Mikulasza, Popradu, Preszowa i Koszyc; Brzeska, Nowego Sącza, Berdejowa, Preszowa i Koszyc) i ČD Bus (Kraków – Ostrava).

Kolej:

Krakowskie lotnisko jako jedno z niewielu krajowych portów lotniczych posiada własną stację kolejową (stacja Kraków Lotnisko) i co się z tym wiąże połączenie kolejowe z centrum miasta (z Dworcem Głównym w Krakowie). Trasę tą obsługują Koleje Małopolskie i obecnie jest to najszybszy sposób dotarcia z centrum Krakowa na lotnisko (przejazd trwa ok. 17 minut). Składy kolejowe dysponują 170 miejscami siedzącymi i wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. Pociągi są w pełni klimatyzowane, wyposażone w gniazdka zasilające, Wi-Fi i automaty biletowe. Przewóz bagażu jest bezpłatny. Ceny biletów: z centrum Krakowa – 8 PLN, z Wieliczki – 11 PLN. Przewóz psa – 3 PLN.

Parkingi na lotnisku w Krakowie:

Krakowskie lotnisko posiada wielopoziomowy parking ulokowany naprzeciw terminala pasażerskiego. Jest to parking długoterminowy, na którym postój kosztuje odpowiednio: pierwsza godzina/9 PLN; każda kolejna godzina/10 PLN; pierwsza doba (powyżej 5 godzin)/49 PLN; każda następna doba (do 2 tygodni)/19 PLN; każda następna doba po 2 tyg./9 PLN; abonament miesięczny – 249 PLN.

Należy pamiętać, że na terenie krakowskiego portu lotniczego obowiązuje bezwzględny zakaz zatrzymywania się pojazdów i parkowania w miejscach innych niż wyznaczone strefy. Jednym z takich oznaczonych obszarów jest strefa postoju ekspresowego, tzw.:  „Kiss & Fly” (wysadzenie/zabranie pasażera). Znajduje się ona przy głównej drodze dojazdowej do terminalu pasażerskiego. Można na niej się zatrzymać do 3 minut, ale bez pozostawiania pojazdu! W jej centralnej części wydzielone są dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych (z możliwością postoju do 20 minut).

Wypożyczalnia samochodów Kraków lotnisko:

Wypożyczalnie aut na lotnisku w Krakowie zostały przeniesione z budynku terminala na pobliski parking wielopoziomowy. Biura rent-a-car w Krakowie reprezentowane są przez przedstawicielstwa: Avis, Budget, Dollar, Europcar, Express Rent A Car,  Hertz, Enterprise Rent A Car, Panek, i Sixt.