Ryanair Rzeszów

Ryanair – Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka

Wyloty Ryanair Rzeszów Jasionka

Port lotniczy Rzeszów – Jasionka to ósme krajowe lotnisko pod względem wielkości obsługiwanego ruchu pasażerskiego. Rocznie obsługuje ono ponad 600 tys. pasażerów. Port lotniczy położony jest na gruntach należących do podrzeszowskiej wsi Jasionka, ok. 10 km na północ od centrum miasta. Rzeszowskie lotnisko posiada jeden pas startowy (drugi co do długości w Polsce) i nowy, oddany do użytku pasażerów w roku 2012, terminal. Największym użytkownikiem lotniska w Jasionce jest tania linia lotnicza Ryanair, która generuje największy ruch pasażerski.

Port lotniczy ożywiają także sezonowe loty czarterowe. Tania linia lotnicza Ryanair od kilku sezonów eksperymentuje z połączeniami z Rzeszowa. Utrzymuje ich na poziomie około 6-8 kierunków w sezonie. Generalnie, z Rzeszowa, najlepiej sprawdzają się trasy do Wielkiej Brytanii, w szczególności do Londynu.

Rzeszów jest jedynym portem lotniczym w kraju, z którego tania linia lotnicza Ryanair utrzymuje tanie przeloty na dwa londyńskie lotniska: Stansted i Luton! Ze zmiennym szczęściem irlandzki przewoźnik próbował latać z Rzeszowa do Barcelony, Trapani na Sycylii czy Frankfurtu. To ostatnie połączenie z Rzeszowa przejęła z lepszym efektem niemiecka Lufthansa.

Tanie Loty RyanAir z Lotniska Rzeszów Jasionka

tanielotyryanair - infolinia

 

Obecnie tania linia lotnicza Ryanair obsługuje z Rzeszowa tanie trasy (połączenia lotnicze):

– loty Rzeszów – Berlin Schonefeld – Rzeszow

loty Rzeszów – Bristol – Rzeszów

loty Rzeszów – Dublin – Rzeszów

loty Rzeszów – East Midlands – Rzeszów

– loty Rzeszów – Korfu – Rzeszów (od1 maja 2016 r.)

loty Rzeszów – Londyn Luton – Rzeszów

loty Rzeszów – Londyn Stansted – Rzeszów

loty Rzeszów – Manchester – Rzeszów

loty Rzeszów – Oslo Rygge/Moss – Rzeszów (do 29 października 2016 r.)

Rzeszowskie lotnisko posiada dobry dojazd. Tuż obok przebiega: autostrada A4, droga ekspresowa S19 i droga krajowa nr 9. Lotnisko obsługują taksówki i przewoźnicy autobusowi, także linie miejskie (linia L). Przystanek autobusów znajduje się tuż przed terminalem. Warto wiedzieć, że parking dla samochodów, przy lotnisku, jest bezpłatny! Lotnisko w Jasionce może również pochwalić się największą, wśród wszystkich krajowych portów lotniczych, liczbą dni lotnych. Na ich ilość wpływa położenie lotniska, ukształtowanie terenu i klimat całego regionu.

Promocyjne bilety lotnicze na wszystkie trasy Ryanair obsługiwane z lotniska Rzeszów – Jasionka można rezerwować za pośrednictwem naszej strony. Zapraszamy!

bilety ryanair anglia, loty z anglii do polski, loty z polski do anglii, przeloty ryanair do anglii, ryanair anglia polska, ryanair polska anglia, tanie linie lotnicze do anglii, tanie loty ryanair anglia, tanie loty z rzeszowa do anglii, tanie przeloty z rzeszowa do irlandii, promocyjne bilety lotnicze z rzeszowa do norwegii, tanie loty do londynu, tanie loty do dublina, tanie loty do oslo, tanie loty do manchesteru.