Ryanair Olsztyn

Bilety RyanAir – Tanie Loty z Olsztyna – Mazury w Szymanach
Wyloty z Lotniska Ryanair Olsztyn Szymany

Lotnisko Olsztyn Mazury w Szymanach to najmłodszy port lotniczy w Polsce i jeden z mniejszych w naszym kraju. Otwarto je na początku 2016 r. Nie powstało ono od przysłowiowego zera gdyż na tym miejscu istniało już wcześniej lotnisko wojskowe. Transformację w kierunku utworzenia zeń portu lotniczego rozpoczęto w roku 1996. Po zebraniu odpowiedniego kapitału i rozbudowie infrastruktury zaproszono do współpracy pierwszych przewoźników. Zostały nimi linie lotnicze Sprint Air i Adria Airways.

Port lotniczy leży na terenach należących do miejscowości Szymany, 10 km od Szczytna i ok. 56 km na południowy-wschód od Olsztyna. Dysponuje on jednym terminalem pasażerskim i pasem startowym o długości 2,5 km.

Tanie Loty RyanAir z Lotniska Olsztyn Mazury w Szymanach

tanielotyryanair - infolinia

 

Oprócz dogodnego dojazdu drogowego (droga nr 57) i przygotowanego dla zmotoryzowanych parkingu, podróżnym poleca się przejazd szynobusem, Szymany są jednym z sześciu lotnisk w kraju, które posiadają bezpośrednie połączenie kolejowe. Trasa wiedzie z Olsztyna przez Szczytno do Szyman – wprost do terminala. Przejazd trwa ok. 45 min. Trasę do lotniska obsługują również autobusy: z Olsztyna (ok. 1 godziny jazdy) i Szczytna (ok. 15 minut).

Obecnie oferta portu lotniczego w Szymanach systematycznie się powiększa. Obok wspomnianych linii lotniczych Sprint Air i Adria Airways z lotniska operują PLL LOT i tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air.

Tania linia lotnicza Ryanair, która zapowiedziała swoją obecność w Szymanach będzie obsługiwać kierunek:
loty Olsztyn Szymany – Londyn Stansted – Olsztyn Szymany (od 1 listopada 2016 r. Ryanair)

Za pośrednictwem naszej strony można rezerwować promocyjne bilety lotnicze na wszystkie trasy Ryanair obsługiwane z lotniska Olsztyn Mazury w Szymanach, a także tanie bilety lotnicze: Adria Airways, Sprint Air, Wizz Air i PLL LOT. Zapraszamy!