Ryanair Lublin

Ryanair – Port Lotniczy Lublin – Świdnik

Wyloty Ryanair Lublin Świdnik

Lubelski port lotniczy położony jest na terenach przyległych do miasta Świdnik, ok. 10 km na wschód od centrum Lublina. Lotnisko to jest jednym z młodszych w kraju. Oddano je do użytku w grudniu 2012 roku. Pierwszym rejsowym samolotem, który dostąpił zaszczytu startu z Lublina w komercyjny rejs była maszyna tanich linii lotniczych Ryanair (Boeing 737 – 800) udająca się do Londynu Stansted. Wkrótce po Ryanairze pojawili się kolejni tani przewoźnicy: Wizz Air i Eurolot. Wydawać by się mogło, że oto dla lubelskiego lotniska przyszły „lata tłuste”.

Jednakże linia Eurolot zbankrutowała, a pozostali tani przewoźnicy musieli zweryfikować swoje plany zostawiając zaledwie kilka regularnych połączeń. Obecnie zarówno Ryanair jak i Wizz Air obsługują z Lublina solidarnie po dwa kierunki ale całkiem niedawno węgierski przewoźnik ogłosił otwarcie na lotnisku Lublin – Świdnik swojej kolejnej bazy krajowej i zapowiedział uruchomienie z w połowie września 2015 r. kolejnych nowych tras. Czy Ryanair pozostanie bierny wobec posunięcia swojego największego rywala, czas pokaże. Znając ambicje Irlandczyków spod znaku Ryanaira należy się spodziewać ostrej walki o pasażerów, tanich biletów, nowych kierunków i coraz lepszej obsługi, na czym oczywiście zyskają podróżni.

 Tanie Loty RyanAir z Lotniska Lublin Świdnik

tanielotyryanair - infolinia

 

Pod względem wielkości obsługiwanego ruchu pasażerskiego lubelskie lotnisko zajmuje 12 miejsce w kraju. Obsługując zaledwie 190 tys. pasażerów rocznie wyprzedza pod tym względem jedynie lotnisko zielonogórskie. Zapowiadane otwarcie bazy Wizzaira i konkurencja ze strony Ryanaira zapewne znacząco wpłyną na przyszłość lubelskiego portu lotniczego.

Tanie Przeloty Ryanair z Lublina:

loty Lublin – Dublin – Lublin (od 25 października 2015 r.)

loty Lublin – Londyn Stansted – Lublin

bilety ryanair anglia, loty z anglii do polski, loty z polski do anglii, przeloty ryanair do anglii, ryanair anglia polska, ryanair polska anglia, tanie linie lotnicze do anglii, tanie loty ryanair anglia, bilety ryanair irlandia, tanie loty z lublina do irlandii, tanie bilety lotnicze z lublina do dublina, promocyjne bilety ryanair z lublina do londynu.