Ryanair Katowice

Ryanair – Port Lotniczy Katowice – Pyrzowice

Wyloty Ryanair Katowice

Międzynarodowe lotnisko w Katowicach położone jest na terenie wsi Pyrzowice, w gminie Ożarowice (woj. śląskie) ok. 30 km na północ od Katowic. To czwarte lotnisko w Polsce pod względem wielkości obsługiwanego ruchu pasażerskiego i największe pod względem ilości obsługiwanych lotów czarterowych. Rocznie obsługuje ono blisko 2,7 mln podróżnych. Lotnisko dysponuje dwoma pasami startowymi i dwoma terminalami: A i B (ostatni oddany do użytku w roku 2007).

Lotnisko w Katowicach – nieoficjalnie nazywane „lotniskiem Wizzaira” – jest bazą operacyjną tanich linii lotniczych Wizz Air. To właśnie z Katowic – Pyrzowic wystartował w pierwszy komercyjny rejs (w 2004 r.) samolot węgierskiego taniego przewoźnika. To w Katowicach Wizz Air założył swoją pierwszą bazę w naszym kraju. Do niedawna była największą w kraju, a obecnie liczbą połączeń ustępuje bazie Wizzaira na lotnisku w Gdańsku. Wreszcie, Wizz Air jest największym użytkownikiem lotniska w Pyrzowicach.

Pozycję Wizz Aira w Katowicach próbuje od kilku lat, jednakże ze zmiennym szczęściem, podważyć tania linia lotnicza Ryanair. Znany z ekspansji i bezpardonowej walki o klienta Ryanair nie może jakoś w Pyrzowicach osiągnąć spodziewanego sukcesu. Póki co irlandzka tania linia lotnicza obsługuje zaledwie kilka kierunków, w tym trasy sezonowe.

Tanie Loty RyanAir z Lotniska Katowice Pyrzowice

tanielotyryanair - infolinia

Tanie Przeloty Ryanair z Katowic:

loty Katowice – Alicante – Katowice (połączenie zawieszone)

loty Katowice – Birmingham – Katowice

loty Katowice – Chania (Kreta) – Katowice

loty Katowice – Dublin – Katowice

loty Katowice – Korfu – Katowice (od 2 maja 2016 r.)

loty Katowice – Londyn Stansted – Katowice

 

bilety ryanair anglia, loty z anglii do polski, loty z polski do anglii, przeloty ryanair do anglii, ryanair anglia polska, ryanair polska anglia, tanie linie lotnicze do anglii, tanie loty ryanair anglia, tanie bilety lotnicze do hiszpanii, tanie przeloty ryanair do irlandii, tanie bilety lotnicze ryanair z katowic, promocje cenowe do grecji