Lotniska w Polsce

Tanie Połączenia Lotnicze Ryanair

Bilety Ryanair z Polski

System portów lotniczych w Polsce to dominujące lotnisko stołeczne (centralne) Warszawa – Okęcie (im. Chopina) – zarazem największy węzeł przesiadkowy w naszym kraju – i czternaście lotnisk regionalnych. Lotniska regionalne miały pierwotnie odgrywać rolę wspomagającą w stosunku do lotniska centralnego i przyjmować pasażerów przylatujących przez Warszawę zza granicy.

Obecnie jednak w większości przypadków są to doskonale funkcjonujące i autonomiczne lotniska międzynarodowe jak choćby porty lotnicze w: Gdańsku, Krakowie, Katowicach czy Wrocławiu. W transformacji tej niewątpliwie dopomógł dynamiczny rozwój tanich linii lotniczych, które poszukiwały lotnisk z „drugiej linii”, moda na tanie latanie i przystąpienie Polski do Unii Europejskiej.

Z kolei na przeciwnym biegunie, wśród lotnisk krajowych, są lotniska z niepewną przyszłością wciąż borykające się z trudnościami finansowymi i poszukujące stałych przewoźników. Co ciekawe na 16 województw tylko trzy z nich nie posiadają własnego portu lotniczego (w odróżnieniu od lotnisk). Są to województwa: opolskie, podlaskie i świętokrzyskie.

Tanie Bilety Lotnicze Ryanair

Rezerwacja telefoniczna lub online

tanielotyryanair - infolinia

Według ostatnich danych największy udział w polskim rynku lotniczym mają: Ryanair (ok. 28%), PLL LOT (ok. 25%), Wizz Air (ok. 20), Lufthansa (ok. 8%), Norwegian (ok. 3%) i easyJet (2,5%). Lider na naszym rynku, tania linia lotnicza Ryanair obecna jest w kraju od roku 2005 kiedy wykonała swój pierwszy lot (z Wrocławia do Londynu). W tej chwili ten europejski potentat w przewozach pasażerskich posiada w naszym kraju cztery swoje bazy (na lotniskach w: Gdańsku, Krakowie, Warszawie Modlinie i Wrocławiu) a obecny jest niemal w każdym z krajowych portów lotniczych (wyjątek stanowią: Olsztyn – Szymany, Radom – Sadków i Zielona Góra). Niżej zamieszczamy wykaz wszystkich krajowych portów lotniczych ułożonych w porządku alfabetycznym:

Airport Bydgoszcz – Szwederowo (im. Ignacego Jana Paderewskiego)

Airport Gdańsk – Rębiechowo (im. Lecha Wałęsy)

Airport Katowice – Pyrzowice

Airport Kraków – Balice (im. Jana Pawła II)

Airport Lublin – Świdnik

Airport Łódź – Lublinek (im. Władysława Reymonta)

Airport Olsztyn „Mazury” w Szymanach

Airport Poznań – Ławica (im. Henryka Wieniawskiego)

Airport Radom – Sadków

Airport Rzeszów – Jasionka

Airport Szczecin – Goleniów (im. NSZZ Solidarność)

Airport Warszawa – Modlin „Mazovia”

Airport Warszawa – Okęcie (im. Fryderyka Chopina)

Airport Wrocław – Strachowice (im. Mikołaja Kopernika)

Airport Zielona Góra Babimost